Events
PDF
PDF

  •  
    2016
    January
    04th January 2016 Round 7 MCA Division 1
    Round 7 MCA Division 3
    Round 5 MCA Division 5
       19:30  Atticus 1 - Southport 1 MCA Division 1
       19:30  Skelmersdale 1 - Fazakerley MCA Division 3
    05th January 2016   19:30  Hoylake 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1-600 - Aigburth 600 MCA 600 League
    06th January 2016   19:30  Aigburth 1 - Wallasey A MCA Division 1
    07th January 2016   19:30  Liverpool 3 - Atticus 5 MCA Division 5
       19:30  Liverpool 4 - Aigburth 5 MCA Division 5
       19:30  Hoylake Juniors - Southport Juniors MCA Division 5
    11th January 2016 Round 7 MCA Division 2
    Round 6 MCA Division 4
    Round 6 MCA 600 League
       19:30  Atticus 2 - Aigburth 2 MCA Division 1
       19:30  Atticus 3 - MCA Division 2
       19:30  Waterloo 600 - Aigburth 600 MCA 600 League
       19:30  Prescot 600 - Atticus 1-600 MCA 600 League
    12th January 2016   19:30  Formby 1 - Waterloo 1 MCA Division 2
       19:30  Fazakerley 600 - Atticus 2-600 MCA 600 League
    13th January 2016   19:30  Widnes 2 - Aigburth 3 MCA Division 3
    14th January 2016   19:30  Liverpool 1 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Wallasey B - Formby 2 MCA Division 2
       19:30  Wallasey D - Aigburth 4 MCA Division 4
    18th January 2016 Round 8 MCA Division 1
    Round 8 MCA Division 3
    Round 5 MCA 440 League
       19:30  Atticus 3 - Formby 2 MCA Division 2
       19:30  Skelmersdale 1 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Prescot 2 - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Atticus 2-600 - Prescot 600 MCA 600 League
    19th January 2016   19:30  Hoylake 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Southport 2 - Fazakerley MCA Division 3
       19:30  Formby 440 - Aigburth 440 MCA 440 League
       19:30  Atticus 2-440 - Waterloo 440 MCA 440 League
    20th January 2016   19:30  Aigburth 1 - Aigburth 2 MCA Division 1
    21st January 2016   19:30  Wallasey A - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Wallasey C - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 2 - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 440 - MCA 440 League
    25th January 2016 Round 8 MCA Division 2
    Round 6 MCA Division 5
       19:30  Atticus 2 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 3 - Waterloo 1 MCA Division 2
       19:30  Prescot 1-440 - Prescot 2-440 MCA 440 League
    26th January 2016   19:30  Formby 1 - Formby 2 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 2 - Widnes 2 MCA Division 3
       19:30  Southport Juniors - Aigburth 5 MCA Division 5
    27th January 2016   19:30  Aigburth 4 - Hoylake 3 MCA Division 4
    28th January 2016   19:30  Wallasey B - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Wallasey C - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Liverpool 4 - Atticus 5 MCA Division 5
     
    February
    01st February 2016 Round 9 MCA Division 1
    Round 9 MCA Division 3
    Round 7 MCA Division 4
       19:30  Atticus 4 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Skelmersdale 1 - Widnes 2 MCA Division 3
    02nd February 2016   19:30  Hoylake 2 - Southport 2 MCA Division 3
       19:30  Formby 3 - Aigburth 4 MCA Division 4
       19:30  Fazakerley 600 - Waterloo 600 MCA 600 League
    03rd February 2016   19:30  Aigburth 2 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
    04th February 2016   19:30  Hoylake 3 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 2 - Wallasey D MCA Division 4
    08th February 2016 Round 9 MCA Division 2
    Round 6 MCA 440 League
       19:30  Prescot 1 - MCA Division 2
       19:30  Waterloo 440 - Prescot 2-440 MCA 440 League
    09th February 2016   19:30  Southport 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 1 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Fazakerley 440 - Atticus 1-440 MCA 440 League
       19:30  - Prescot 1-440 MCA 440 League
    10th February 2016   19:30  Aigburth 3 - Fazakerley MCA Division 3
       19:30  Widnes 2 - Atticus 4 MCA Division 3
    11th February 2016   19:30  Liverpool 1 - Formby 2 MCA Division 2
       19:30  Waterloo 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Liverpool 440 - Aigburth 440 MCA 440 League
    15th February 2016 Round 10 MCA Division 1
    Round 10 MCA Division 3
    Round 7 MCA Division 5
       19:30  Prescot 2 - Liverpool 2 MCA Division 4
       19:30  Atticus 5 - Aigburth 5 MCA Division 5
    16th February 2016   19:30  Hoylake 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Southport 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Southport Juniors MCA Division 5
       19:30  Atticus 2-440 - Fazakerley 440 MCA 440 League
       19:30  Atticus 1-440 - Formby 440 MCA 440 League
    17th February 2016   19:30  Widnes 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Aigburth 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 2 - Southport 1 MCA Division 1
    18th February 2016   19:30  Wallasey C - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Hoylake Juniors - Liverpool 4 MCA Division 5
    22nd February 2016 Round 10 MCA Division 2
    Round 8 MCA 600 League
       19:30  Atticus 3 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Prescot 600 - Fazakerley 600 MCA 600 League
       19:30  Waterloo 600 - Atticus 1-600 MCA 600 League
    23rd February 2016   19:30  Formby 2 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  - Formby 1 MCA Division 2
       19:30  Fazakerley - Wallasey C MCA Division 3
    24th February 2016   19:30  Aigburth 600 - Atticus 2-600 MCA 600 League
    29th February 2016 Round 11 MCA Division 1
    Round 11 MCA Division 3
    Round 8 MCA Division 4
    Round 7 MCA 440 League
       19:30  Atticus 2 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Waterloo 1 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Skelmersdale 1 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Prescot 2-440 - MCA 440 League
       19:30  Prescot 1-440 - Aigburth 440 MCA 440 League
     
    March
    01st March 2016   19:30  Hoylake 1 - Southport 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 440 - Atticus 2-440 MCA 440 League
    02nd March 2016   19:30  Aigburth 2 - Wallasey A MCA Division 1
    03rd March 2016   19:30  Wallasey D - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 440 - Atticus 1-440 MCA 440 League
    07th March 2016 Round 11 MCA Division 2
    Round 8 MCA Division 5
       19:30  Atticus 2 - Southport 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Prescot 1 - Waterloo 1 MCA Division 2
    08th March 2016   19:30  Formby 2 - MCA Division 2
       19:30  Liverpool 4 - Liverpool 3 MCA Division 5
       19:30  Southport Juniors - Atticus 5 MCA Division 5
       19:30  Fazakerley 440 - Waterloo 440 MCA 440 League
    09th March 2016   19:30  Aigburth 3 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Widnes 2 - Fazakerley MCA Division 3
    10th March 2016   19:30  Liverpool 1 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Wallasey B - Formby 1 MCA Division 2
       19:30  - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Aigburth 5 - Hoylake Juniors MCA Division 5
    14th March 2016 Round 12 MCA Division 1
    Round 12 MCA Division 3
    Round 9 MCA 600 League
       19:30  Atticus 4 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Prescot 600 - Waterloo 600 MCA 600 League
    15th March 2016   19:30  Formby 1 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Southport 2 - Widnes 2 MCA Division 3
       19:30  Fazakerley 600 - Aigburth 600 MCA 600 League
    17th March 2016   19:30  Wallasey A - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Wallasey C - Southport 2 MCA Division 3
    21st March 2016 Round 12 MCA Division 2
    Round 9 MCA Division 4
    Round 8 MCA 440 League
       19:30  Atticus 3 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Waterloo 1 - Formby 2 MCA Division 2
       19:30  Waterloo 440 - MCA 440 League
    22nd March 2016   19:30  Atticus 2-440 - Liverpool 440 MCA 440 League
       19:30  Fazakerley 440 - Formby 440 MCA 440 League
       19:30  Atticus 1-440 - Prescot 1-440 MCA 440 League
    23rd March 2016   19:30  Aigburth 3 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 440 - Prescot 2-440 MCA 440 League
    28th March 2016 Round 13 MCA Division 1
    Round 13 MCA Division 3
    Round 9 MCA Division 5
    29th March 2016   19:30  Southport 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 2 - Fazakerley MCA Division 3
       19:30  Liverpool 4 - Southport Juniors MCA Division 5
       19:30  Atticus 2-600 - Atticus 1-600 MCA 600 League
    30th March 2016   19:30  Aigburth 3 - Southport 2 MCA Division 3
    31st March 2016   19:30  Wallasey A - Southport 1 MCA Division 1
       19:30  Wallasey C - Widnes 2 MCA Division 3
       19:30  Hoylake 3 - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 2 - Aigburth 4 MCA Division 4
       19:30  Hoylake Juniors - Atticus 5 MCA Division 5
     
    April
    04th April 2016 Round 13 MCA Division 2
    Round 10 MCA 600 League
       19:30  Prescot 1 - Formby 1 MCA Division 2
       19:30  Waterloo 1 - MCA Division 2
       19:30  Skelmersdale 1 - Atticus 4 MCA Division 3
    05th April 2016   19:30  Hoylake 1 - Aigburth 2 MCA Division 1
       19:30  Formby 2 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Fazakerley - Atticus 4 MCA Division 3
    06th April 2016   19:30  Aigburth 600 - Prescot 600 MCA 600 League
    07th April 2016   19:30  Liverpool 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Wallasey D - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 3 - Aigburth 5 MCA Division 5
    11th April 2016 Round 14 MCA Division 1
    Round 14 MCA Division 3
    Round 10 MCA Division 4
    Round 9 MCA 440 League
       19:30  Prescot 1-440 - Atticus 2-440 MCA 440 League
       19:30  Prescot 2-440 - Atticus 1-440 MCA 440 League
    12th April 2016   19:30  Atticus 4 - Southport 2 MCA Division 3
       19:30  Fazakerley - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Formby 3 - Liverpool 2 MCA Division 4
       19:30  - Aigburth 440 MCA 440 League
    13th April 2016   19:30  Aigburth 2 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Widnes 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 4 - Prescot 2 MCA Division 4
    14th April 2016   19:30  Wallasey A - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Liverpool 440 - Fazakerley 440 MCA 440 League
    18th April 2016 Round 14 MCA Division 2
    Round 10 MCA Division 5
       19:30  Wallasey A - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Widnes 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Prescot 1 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Waterloo 1 - Formby 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Liverpool 3 MCA Division 5
    19th April 2016   19:30  Southport 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Southport Juniors - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Atticus 1-600 - Fazakerley 600 MCA 600 League
    20th April 2016   19:30  Widnes 2 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 3 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Aigburth 5 - Liverpool 4 MCA Division 5
    25th April 2016   19:30  Prescot 2 - Wallasey D MCA Division 4
       19:30  Waterloo 600 - Atticus 2-600 MCA 600 League
       19:30  Waterloo 440 - Formby 440 MCA 440 League
    26th April 2016   19:30  Formby 2 - Wallasey B MCA Division 2
    27th April 2016   19:30  Aigburth 1 - Widnes 1 MCA Division 1
     
    May
    04th May 2016   19:30  Widnes 1 - Aigburth 2 MCA Division 1
     
    June
    06th June 2016 Atticus Open Championship 2016 Everyman Theatre
     
    September
    05th September 2016 Round 1 (First Leg) MCA Division 1
    Round 1 (First Leg) MCA Division 3
    Round 1 (Leg 1) MCA Division 5
    Round 1 MCA 600 League
       19:30  Atticus 5 - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:45  Skelmersdale 1 - Fazakerley 1 MCA Division 3
       19:45  Prescot 1-440 - Prescot 2-440 MCA 440 League
    06th September 2016   19:30  Hoylake 2 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 600 - Prescot 600 MCA 600 League
       19:45  Fazakerley 600 - Widnes 600 MCA 600 League
    07th September 2016   19:30  Aigburth 1 - Aigburth 2 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 5 - bye MCA Division 5
       19:30  Aigburth 600 - bye MCA 600 League
    08th September 2016   19:00  Wallasey D - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:00  bye - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Wallasey C - Liverpool 2 MCA Division 3
    12th September 2016 Round 1 (First Leg) MCA Division 2
    Round 1 (First Leg) MCA Division 4
    Round 1 MCA 440 League
       19:30  Prescot 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Waterloo 440 - Fazakerley 440 MCA 440 League
       19:45  Prescot 2 - Liverpool 3 MCA Division 4
    13th September 2016   19:30  Hoylake 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Formby 1 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 1 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Southport 1 - bye MCA Division 2
    14th September 2016   19:30  Aigburth 4 - Southport 2 MCA Division 4
       19:30  Aigburth 440 - bye MCA 440 League
       19:45  Widnes 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
    15th September 2016   19:30  Hoylake 3 - Formby 3 MCA Division 4
    19th September 2016 Aigburth 2 JRC - Hoylake JRC John Ripley Cup
    Liverpool JRC - Skelmersdale JRC John Ripley Cup
    Waterloo JRC - bye John Ripley Cup
    Atticus JRC - bye John Ripley Cup
    Wallasey JRC - Prescot JRC John Ripley Cup
    Widnes JRC - bye John Ripley Cup
    Formby JRC - bye John Ripley Cup
    Aigburth 1 JRC - bye John Ripley Cup
    Eighth-Final John Ripley Cup
    Southport KAC - Atticus 2 KAC Knotty Ash Cup
    Aigburth KAC - Fazakerley KAC Knotty Ash Cup
    Eighth-Final Knotty Ash Cup
    Skelmersdale KAC - bye Knotty Ash Cup
    Liverpool KAC - bye Knotty Ash Cup
    Wallasey KAC - Waterloo KAC Knotty Ash Cup
    Prescot 2 KAC - Hoylake KAC Knotty Ash Cup
    Atticus 1 KAC - Formby KAC Knotty Ash Cup
    Prescot 1 KAC - bye Knotty Ash Cup
    21st September 2016   19:30  Formby 2 - Atticus 4 MCA Division 3
    26th September 2016 Round 2 (First Leg) MCA Division 1
    Round 2 (First Leg) MCA Division 3
    Round 2 (Leg 1) MCA Division 5
       19:30  Waterloo 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
    27th September 2016   19:30  Formby 2 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Liverpool 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Atticus 2-440 - Atticus 1-440 MCA 440 League
       19:45  Fazakerley 1 - Hoylake 2 MCA Division 3
    28th September 2016   19:30  Aigburth 2 - Atticus 2 MCA Division 1
    29th September 2016   19:30  Wallasey A - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 440 - Formby 440 MCA 440 League
     
    October
    03rd October 2016 Round 2 (First Leg) MCA Division 2
    Round 2 (First Leg) MCA Division 4
    Round 2 MCA 600 League
    Team Queen and the Little Pawn - Southport Juniors MCA Junior League 2016/17
    Wirral Raging Rooks - MT Senior Girls' B MCA Junior League 2016/17
    Round 1 MCA Junior League 2016/17
    Wirral Battling Bishops - MT Senior Girls' A MCA Junior League 2016/17
       19:30  Atticus 3 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Waterloo 600 - Liverpool 600 MCA 600 League
       19:30  bye - Atticus 2-600 MCA 600 League
    04th October 2016   19:30  Southport 1 - Formby 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 3 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:30  Southport 2 - Liverpool 3 MCA Division 4
       19:45  Fazakerley 1 - Wallasey C MCA Division 3
    05th October 2016   19:30  Aigburth 5 - Atticus 5 MCA Division 5
       19:30  Aigburth 600 - Fazakerley 600 MCA 600 League
    06th October 2016   19:30  bye - Wallasey B MCA Division 2
    10th October 2016 Round 3 (First Leg) MCA Division 1
    Round 3 (First Leg) MCA Division 3
    Round 3 (Leg 1) MCA Division 5
    Round 2 MCA 440 League
       19:30  Atticus 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Atticus 5 - bye MCA Division 5
       19:30  bye - Fazakerley 440 MCA 440 League
       19:30  Waterloo 440 - Hoylake 440 MCA 440 League
       19:45  Skelmersdale 1 - Formby 2 MCA Division 3
       19:45  Prescot 600 - Atticus 1-600 MCA 600 League
    11th October 2016   19:30  Hoylake 2 - Liverpool 2 MCA Division 3
       19:30  Formby 440 - Prescot 2-440 MCA 440 League
       19:30  Atticus 1-440 - Aigburth 440 MCA 440 League
       19:30  Atticus 2-440 - Prescot 1-440 MCA 440 League
    13th October 2016   19:00  Hoylake Juniors - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:30  Wallasey C - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Wallasey D - Aigburth 5 MCA Division 5
    17th October 2016 Round 3 (First Leg) MCA Division 2
    Round 3 (First Leg) MCA Division 4
       19:30  Prescot 1 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Wallasey D MCA Division 5
    18th October 2016   19:30  Hoylake 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 1 - bye MCA Division 2
       19:30  Liverpool 1 - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 3 - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Atticus 1-600 - Atticus 2-600 MCA 600 League
       19:30  Formby 600 - Waterloo 600 MCA 600 League
    19th October 2016   19:30  Aigburth 3 - Fazakerley 1 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 4 - Hoylake 3 MCA Division 4
    20th October 2016   19:30  Wallasey B - Atticus 3 MCA Division 2
    24th October 2016 Round 4 (First Leg) MCA Division 1
    Round 4 (First Leg) MCA Division 3
    Round 4 (Leg 1) MCA Division 5
    Round 3 MCA 600 League
    MT Senior Girls' A - Team Queen and the Little Pawn MCA Junior League 2016/17
    MT Senior Girls' B - MT Junior Boys MCA Junior League 2016/17
    Wirral Raging Rooks - Wirral Battling Bishops MCA Junior League 2016/17
    Round 2 MCA Junior League 2016/17
       19:30  Waterloo 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Atticus 4 - Fazakerley 1 MCA Division 3
       19:30  bye - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:45  Prescot 2 - Aigburth 4 MCA Division 4
    25th October 2016   19:00  Southport Juniors - Liverpool Juniors MCA Junior League 2016/17
       19:30  Liverpool 2 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Formby 2 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Atticus 2-600 - Prescot 600 MCA 600 League
       19:30  Liverpool 600 - Widnes 600 MCA 600 League
       19:45  Fazakerley 600 - bye MCA 600 League
    26th October 2016   19:45  Widnes 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
    27th October 2016   19:00  Aigburth 5 - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Wallasey C - Skelmersdale 1 MCA Division 3
    31st October 2016 Quarter-Final John Ripley Cup
       19:30  Atticus JRC - Liverpool JRC John Ripley Cup
     
    November
    01st November 2016   19:30  Formby JRC - Waterloo JRC John Ripley Cup
       19:30  Hoylake JRC - Widnes JRC John Ripley Cup
    03rd November 2016 MT Junior Boys - Team Queen and the Little Pawn MCA Junior League 2016/17
       19:30  Hoylake 3 - Southport 2 MCA Division 4
    06th November 2016 Liverpool Juniors - Wirral Battling Bishops MCA Junior League 2016/17
    07th November 2016 Round 4 (First Leg) MCA Division 2
    Round 4 (First Leg) MCA Division 4
    Round 3 MCA 440 League
       19:30  Atticus 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  bye - Atticus 3 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 1 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:45  Prescot 1-440 - Formby 440 MCA 440 League
       19:45  Prescot 2-440 - Waterloo 440 MCA 440 League
    08th November 2016   19:30  Southport 1 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 1 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 4 - Wallasey D MCA Division 5
       19:45  Fazakerley 440 - Atticus 1-440 MCA 440 League
    09th November 2016   19:30  Aigburth 2 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Aigburth 4 - Liverpool 3 MCA Division 4
       19:45  Widnes 2 - Wallasey B MCA Division 2
    10th November 2016   19:30  Hoylake 3 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:30  Hoylake 440 - bye MCA 440 League
    14th November 2016 Round 5 (First Leg) MCA Division 1
    Round 5 (First Leg) MCA Division 3
    Round 5 (Leg 1) MCA Division 5
    Liverpool Juniors - MT Senior Girls' A MCA Junior League 2016/17
    Wirral Battling Bishops - MT Senior Girls' B MCA Junior League 2016/17
    Round 3 MCA Junior League 2016/17
    MT Junior Boys - Southport Juniors MCA Junior League 2016/17
       19:30  Atticus 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:45  Prescot 1 - Formby 1 MCA Division 2
    15th November 2016   19:30  Hoylake 2 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Southport 2 - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 4 - Aigburth 5 MCA Division 5
       19:30  Formby 600 - Aigburth 600 MCA 600 League
       19:45  Fazakerley 1 - Liverpool 2 MCA Division 3
    16th November 2016   19:30  Aigburth 3 - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 440 - Atticus 2-440 MCA 440 League
       19:45  Widnes 2 - Liverpool 1 MCA Division 2
    17th November 2016   19:00  Hoylake Juniors - Atticus 5 MCA Division 5
       19:30  Wallasey A - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Wallasey D - bye MCA Division 5
    21st November 2016 Round 5 (First Leg) MCA Division 2
    Round 5 (First Leg) MCA Division 4
    Round 4 MCA 600 League
       19:30  Atticus 3 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Waterloo 600 - Atticus 2-600 MCA 600 League
       19:45  Prescot 2 - Southport 2 MCA Division 4
       19:45  bye - Prescot 600 MCA 600 League
    22nd November 2016   19:30  Hoylake 1 - Aigburth 2 MCA Division 1
       19:30  Liverpool 1 - bye MCA Division 2
       19:30  Atticus 4 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:30  Formby 3 - Aigburth 4 MCA Division 4
       19:45  Fazakerley 600 - Formby 600 MCA 600 League
    23rd November 2016   19:30  Aigburth 600 - Liverpool 600 MCA 600 League
       19:30  Aigburth 440 - Fazakerley 440 MCA 440 League
       19:45  Widnes 600 - Atticus 1-600 MCA 600 League
    24th November 2016   19:30  Wallasey B - Southport 1 MCA Division 2
    28th November 2016 Round 6 (First Leg) MCA Division 1
    Round 6 (First Leg) MCA Division 3
    Round 1 (Leg 2) MCA Division 5
    Round 4 MCA 440 League
       19:30  Atticus 4 - Liverpool 2 MCA Division 3
       19:30  bye - Aigburth 5 MCA Division 5
       19:30  Waterloo 440 - Prescot 1-440 MCA 440 League
       19:30  bye - Prescot 2-440 MCA 440 League
       19:45  Skelmersdale 1 - Hoylake 2 MCA Division 3
    29th November 2016   19:30  Hoylake 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 2 - Fazakerley 1 MCA Division 3
       19:30  Atticus 2-440 - Formby 440 MCA 440 League
       19:30  Atticus 1-440 - Hoylake 440 MCA 440 League
    30th November 2016   19:30  Aigburth 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Aigburth 2 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:45  Widnes 1 - Atticus 2 MCA Division 1
     
    December
    01st December 2016   19:00  Hoylake Juniors - Wallasey D MCA Division 5
    05th December 2016 Round 6 (First Leg) MCA Division 2
    Round 4 MCA Junior League 2016/17
    MT Senior Girls' A - MT Junior Boys MCA Junior League 2016/17
    Wirral Raging Rooks - Liverpool Juniors MCA Junior League 2016/17
    MT Senior Girls' B - Southport Juniors MCA Junior League 2016/17
       19:30  Atticus 1-600 - Waterloo 600 MCA 600 League
       19:45  Widnes 1 - Aigburth 2 MCA Division 1
       19:45  bye - Widnes 2 MCA Division 2
    06th December 2016   19:30  Formby 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Liverpool 1 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Southport 1 - Atticus 3 MCA Division 2
    07th December 2016   19:30  Aigburth 1 - Atticus 1 MCA Division 1
    12th December 2016 Round 2 (Leg 2) MCA Division 5
    Quarter-Final Knotty Ash Cup
       19:30  Atticus 5 - Aigburth 5 MCA Division 5
       19:30  Widnes 600 - Formby 600 MCA 600 League
       19:30  Prescot 1 KAC - Aigburth KAC Knotty Ash Cup
       19:45  Skelmersdale KAC - Wallasey KAC Knotty Ash Cup
    13th December 2016   19:45  Liverpool KAC - Southport KAC Knotty Ash Cup
    15th December 2016   19:00  Hoylake Juniors - bye MCA Division 5
       19:30  Wallasey D - Liverpool 4 MCA Division 5
     
    2017
    January
    09th January 2017 Round 7 (First Leg) MCA Division 1
    Round 7 (First Leg) MCA Division 3
    Round 3 (Leg 2) MCA Division 5
    Round 5 MCA 440 League
       19:30  Waterloo 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Aigburth 2 MCA Division 1
       19:30  bye - Atticus 5 MCA Division 5
       19:45  Prescot 1-440 - bye MCA 440 League
       19:45  Prescot 2-440 - Atticus 1-440 MCA 440 League
    10th January 2017   19:30  Hoylake 2 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 2 - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Formby 440 - Waterloo 440 MCA 440 League
       19:45  Fazakerley 440 - Atticus 2-440 MCA 440 League
    11th January 2017 Semi-Final Knotty Ash Cup
    Atticus 1 KAC - Prescot 1 KAC Knotty Ash Cup
    Wallasey KAC - Liverpool KAC Knotty Ash Cup
       19:30  Aigburth 3 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 5 - Wallasey D MCA Division 5
    12th January 2017   19:30  Wallasey A - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 440 - Aigburth 440 MCA 440 League
    16th January 2017 Round 7 (First Leg) MCA Division 2
    Round 5 MCA 600 League
       19:30  Atticus 3 - Formby 1 MCA Division 2
       19:45  Prescot 1 - bye MCA Division 2
       19:45  Prescot 600 - Waterloo 600 MCA 600 League
    17th January 2017   19:30  Atticus 2-600 - Widnes 600 MCA 600 League
       19:30  Liverpool 600 - Fazakerley 600 MCA 600 League
       19:30  Atticus 1-600 - Aigburth 600 MCA 600 League
       19:30  Formby 600 - bye MCA 600 League
    18th January 2017   19:30  Aigburth 2 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:45  Widnes 2 - Southport 1 MCA Division 2
    19th January 2017   19:00  Liverpool 4 - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Wallasey B - Liverpool 1 MCA Division 2
    23rd January 2017 Round 1 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 1 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 1 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 4 (Leg 2) MCA Division 5
       19:30  Atticus 2 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Waterloo 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 4 - Formby 2 MCA Division 3
    24th January 2017   19:30  Liverpool 3 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:30  Southport 2 - Aigburth 4 MCA Division 4
       19:30  Formby 3 - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 4 - bye MCA Division 5
       19:45  Fazakerley 1 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
    26th January 2017   19:00  Hoylake Juniors - Aigburth 5 MCA Division 5
       19:30  Wallasey A - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Wallasey C - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Wallasey D - Atticus 5 MCA Division 5
    30th January 2017 Round 1 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 6 MCA 440 League
       19:30  Atticus 3 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  bye - Formby 440 MCA 440 League
    31st January 2017   19:30  bye - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 2 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Atticus 1-440 - Prescot 1-440 MCA 440 League
       19:30  Atticus 2-440 - Waterloo 440 MCA 440 League
       19:45  Fazakerley 440 - Hoylake 440 MCA 440 League
     
    February
    01st February 2017   19:30  Aigburth 3 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 440 - Prescot 2-440 MCA 440 League
    02nd February 2017   19:30  Wallasey B - Prescot 1 MCA Division 2
    06th February 2017 Round 2 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 5 (Leg 2) MCA Division 5
    Southport Juniors - MT Senior Girls' A MCA Junior League 2016/17
    Round 5 MCA Junior League 2016/17
    Team Queen and the Little Pawn - MT Senior Girls' B MCA Junior League 2016/17
       19:30  Atticus 2 - Aigburth 2 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  bye - Wallasey D MCA Division 5
       19:45  Skelmersdale 1 - Liverpool 2 MCA Division 3
    07th February 2017   19:30  Hoylake 2 - Fazakerley 1 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Southport 2 MCA Division 4
       19:30  Formby 600 - Liverpool 600 MCA 600 League
    08th February 2017   19:30  Aigburth 5 - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:45  Widnes 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
    09th February 2017   19:00  Atticus 5 - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Wallasey C - Formby 2 MCA Division 3
    11th February 2017 Team Queen and the Little Pawn - Wirral Raging Rooks MCA Junior League 2016/17
    Wirral Battling Bishops - Team Queen and the Little Pawn MCA Junior League 2016/17
    MT Junior Boys - Wirral Raging Rooks MCA Junior League 2016/17
    Team Queen and the Little Pawn - Liverpool Juniors MCA Junior League 2016/17
    Wirral Raging Rooks - Southport Juniors MCA Junior League 2016/17
    Wirral Battling Bishops - MT Junior Boys MCA Junior League 2016/17
    Southport Juniors - Wirral Battling Bishops MCA Junior League 2016/17
       10:00  Liverpool Juniors - MT Junior Boys MCA Junior League 2016/17
    13th February 2017 Round 2 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 6 MCA 600 League
       19:30  bye - Waterloo 600 MCA 600 League
       19:45  Prescot 1 - Atticus 3 MCA Division 2
    14th February 2017   19:30  Hoylake 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 1 - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 1 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 4 - Wallasey D MCA Division 5
       19:45  Fazakerley 600 - Atticus 1-600 MCA 600 League
    15th February 2017   19:30  Aigburth 3 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 600 - Atticus 2-600 MCA 600 League
       19:45  Widnes 600 - Prescot 600 MCA 600 League
    16th February 2017   19:30  Wallasey B - bye MCA Division 2
       19:30  Hoylake 3 - Aigburth 4 MCA Division 4
    20th February 2017 Round 3 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 1 (Leg 3) MCA Division 5
       19:30  Waterloo 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 4 - Wallasey C MCA Division 3
       19:45  Prescot 2 - Formby 3 MCA Division 4
    21st February 2017   19:30  Formby 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 2 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:45  Fazakerley 1 - Aigburth 3 MCA Division 3
    22nd February 2017   19:30  Aigburth 2 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 5 - bye MCA Division 5
    23rd February 2017   19:00  Wallasey D - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Wallasey A - Atticus 2 MCA Division 1
    27th February 2017 Round 3 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 7 MCA 440 League
       19:30  Atticus 3 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:30  Waterloo 440 - bye MCA 440 League
       19:45  Prescot 2-440 - Fazakerley 440 MCA 440 League
       19:45  Prescot 1-440 - Aigburth 440 MCA 440 League
    28th February 2017   19:30  Southport 1 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  bye - Formby 1 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 2 - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Formby 440 - Atticus 1-440 MCA 440 League
     
    March
    01st March 2017   19:30  Aigburth 4 - Prescot 2 MCA Division 4
    02nd March 2017   19:30  Hoylake 440 - Atticus 2-440 MCA 440 League
    06th March 2017 Round 4 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 2 (Leg 3) MCA Division 5
    Round 7 MCA 600 League
    Round 6 MCA Junior League 2016/17
    MT Senior Girls' B - MT Senior Girls' A MCA Junior League 2016/17
       19:00  bye - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Atticus 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:45  Skelmersdale 1 - Wallasey C MCA Division 3
    07th March 2017   19:30  Hoylake 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 3 - Liverpool 3 MCA Division 4
       19:30  Southport 2 - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:30  Atticus 2-600 - Fazakerley 600 MCA 600 League
       19:30  Liverpool 600 - bye MCA 600 League
    08th March 2017   19:30  Aigburth 3 - Liverpool 2 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 5 - Atticus 5 MCA Division 5
       19:45  Widnes 2 - Formby 1 MCA Division 2
    09th March 2017   19:30  Wallasey A - Aigburth 2 MCA Division 1
    13th March 2017 Round 4 (Second Leg) MCA Division 2
       19:30  Atticus 3 - bye MCA Division 2
       19:30  Waterloo 600 - Widnes 600 MCA 600 League
       19:45  Prescot 1 - Southport 1 MCA Division 2
    14th March 2017   19:30  Liverpool 1 - Formby 1 MCA Division 2
       19:45  Fazakerley 1 - Atticus 4 MCA Division 3
    16th March 2017   19:30  Wallasey B - Widnes 2 MCA Division 2
    20th March 2017 Round 5 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 3 (Leg 3) MCA Division 5
    Round 8 MCA 600 League
       19:30  Waterloo 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Atticus 4 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Atticus 5 - bye MCA Division 5
       19:30  bye - Widnes 600 MCA 600 League
       19:45  Prescot 600 - Aigburth 600 MCA 600 League
    21st March 2017   19:30  Liverpool 2 - Fazakerley 1 MCA Division 3
       19:30  Formby 2 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Formby 600 - Atticus 2-600 MCA 600 League
       19:30  Liverpool 600 - Atticus 1-600 MCA 600 League
    22nd March 2017   19:30  Aigburth 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 2 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:45  Widnes 1 - Atticus 1 MCA Division 1
    23rd March 2017   19:00  Hoylake Juniors - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:30  Wallasey C - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Wallasey D - Aigburth 5 MCA Division 5
    27th March 2017 Round 5 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 8 MCA 440 League
       19:30  Atticus 2-440 - bye MCA 440 League
       19:45  Prescot 2 - Hoylake 3 MCA Division 4
    28th March 2017   19:30  bye - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 1 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 3 - Southport 2 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 3 - Aigburth 4 MCA Division 4
       19:30  Atticus 1-440 - Waterloo 440 MCA 440 League
       19:45  Fazakerley 440 - Prescot 1-440 MCA 440 League
    29th March 2017   19:30  Aigburth 600 - Waterloo 600 MCA 600 League
       19:30  Aigburth 440 - Formby 440 MCA 440 League
       19:45  Widnes 2 - Atticus 3 MCA Division 2
    30th March 2017   19:30  Hoylake 440 - Prescot 2-440 MCA 440 League
     
    April
    03rd April 2017 Round 6 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 6 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 4 (Leg 3) MCA Division 5
    Liverpool Juniors - MT Senior Girls' B MCA Junior League 2016/17
    Round 7 MCA Junior League 2016/17
    MT Senior Girls' A - Wirral Raging Rooks MCA Junior League 2016/17
       19:30  Waterloo 1 - Aigburth 2 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  bye - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:45  Prescot 600 - Formby 600 MCA 600 League
    04th April 2017   19:30  Southport 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Liverpool 2 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Hoylake 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 4 - Atticus 5 MCA Division 5
       19:45  Fazakerley 1 - Formby 2 MCA Division 3
    05th April 2017   19:30  Aigburth 3 - Wallasey C MCA Division 3
    06th April 2017   19:00  Aigburth 5 - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Wallasey A - Aigburth 1 MCA Division 1
    10th April 2017 Round 6 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 9 MCA 600 League
       19:30  Atticus 3 - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Wallasey D MCA Division 5
       19:30  Waterloo 600 - Fazakerley 600 MCA 600 League
       19:45  Prescot 1 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:45  Prescot 1-440 - Hoylake 440 MCA 440 League
    11th April 2017   19:30  Atticus 1-600 - bye MCA 600 League
       19:30  Atticus 2-600 - Liverpool 600 MCA 600 League
    12th April 2017   19:45  Widnes 2 - bye MCA Division 2
       19:45  Widnes 600 - Aigburth 600 MCA 600 League
    13th April 2017   19:30  Wallasey B - Formby 1 MCA Division 2
    17th April 2017 Round 7 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 7 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 5 (Leg 3) MCA Division 5
       19:45  Skelmersdale 1 - Aigburth 3 MCA Division 3
    18th April 2017   19:30  Formby 2 - Liverpool 2 MCA Division 3
       19:30  Southport 2 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 4 - Aigburth 5 MCA Division 5
       19:30  Atticus 1-600 - Formby 600 MCA 600 League
       19:45  Fazakerley 600 - Prescot 600 MCA 600 League
    19th April 2017   19:30  Aigburth 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 2 - Atticus 1 MCA Division 1
    20th April 2017   19:00  Hoylake Juniors - Atticus 5 MCA Division 5
       19:30  Wallasey C - Fazakerley 1 MCA Division 3
       19:30  Wallasey D - bye MCA Division 5
    24th April 2017 Round 7 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 9 MCA 440 League
       19:30  Atticus 4 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  bye - Atticus 1-440 MCA 440 League
       19:30  Waterloo 440 - Aigburth 440 MCA 440 League
       19:45  bye - Prescot 1 MCA Division 2
       19:45  Prescot 2-440 - Atticus 2-440 MCA 440 League
    25th April 2017   19:30  Hoylake 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Formby 1 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Southport 1 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Formby 440 - Fazakerley 440 MCA 440 League
    26th April 2017   19:30  Aigburth 4 - Formby 3 MCA Division 4
       19:45  Widnes 1 - Wallasey A MCA Division 1
    27th April 2017   19:30  Hoylake 3 - Liverpool 3 MCA Division 4
     
    May
    01st May 2017 Final John Ripley Cup
    03rd May 2017   19:30  Aigburth 1 - Widnes 1 MCA Division 1
    10th May 2017   19:45  Widnes 2 - Prescot 1 MCA Division 2
    15th May 2017 Final Knotty Ash Cup
       19:45  Atticus JRC - Hoylake JRC John Ripley Cup
       19:45  Liverpool KAC - Prescot 1 KAC Knotty Ash Cup
    24th May 2017   19:30  MCA AGM 2017 Aigburth Cricket and Bowls Club (next to St Michaels Station) Southwood Road Liverpool L17 7BQ
     
    June
    05th June 2017   19:30  Round 1 Atticus Open Championship 2017
    19th June 2017   19:30  Round 2 Atticus Open Championship 2017
    26th June 2017   19:30  Round 3 Atticus Open Championship 2017
     
    July
    03rd July 2017   19:30  Round 4 Atticus Open Championship 2017
    10th July 2017   19:30  Round 5 Atticus Open Championship 2017
    31st July 2017   19:30  Round 6 Atticus Open Championship 2017
     
    August
    07th August 2017   19:30  Round 7 Atticus Open Championship 2017
    14th August 2017   19:30  Round 8 Atticus Open Championship 2017
    21st August 2017   19:30  Round 9 Atticus Open Championship 2017
     
    September
    04th September 2017 Round 1 (First Leg) MCA Division 2
    Round 1 (First Leg) MCA 600-League
    Round 1 (First Leg) MCA Division 4
    05th September 2017   19:30  Liverpool 1 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Formby 2 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Formby 3 - bye MCA Division 4
       19:30  Liverpool 4 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
       19:45  Hoylake 1 - Widnes 1 MCA Division 1
    06th September 2017   19:30  Aigburth 1 - Formby 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 600-1 - Atticus 600-2 MCA 600-League
       19:30  Aigburth 4 - Southport 2 MCA Division 4
    07th September 2017   19:30  Wallasey B - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Wallasey D - Atticus 5 MCA Division 4
       19:30  Hoylake 3 - Hoylake Juniors MCA Division 4
    11th September 2017 Round 1 (First Leg) MCA Division 1
    Atticus 1 - Atticus 2 MCA Division 1
    Round 1 (First Leg) MCA Division 3
    Round 2 (First Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 4 - Prescot 2 MCA Division 3
       19:30  bye - Atticus 5 MCA Division 4
       19:45  Prescot 600 - Waterloo 600 MCA 600-League
       19:45  Skelmersdale 2 - Wallasey D MCA Division 4
    12th September 2017   19:30  Hoylake 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Liverpool 3 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Formby 3 - Hoylake 3 MCA Division 4
    13th September 2017   19:30  Aigburth 3 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:45  Widnes 1 - Wallasey A MCA Division 1
    14th September 2017   19:30  Wallasey C - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Hoylake Juniors - Aigburth 4 MCA Division 4
    18th September 2017 Widnes JRC - Waterloo JRC John Ripley Cup 2017/18
    Eighth-Final John Ripley Cup 2017/18
    Hoylake JRC - spielfrei John Ripley Cup 2017/18
    Atticus JRC 1 - spielfrei John Ripley Cup 2017/18
    Wallasey JRC - Skelmersdale 1 JRC John Ripley Cup 2017/18
    Skelmersdale 2 JRC - Atticus JRC 2 John Ripley Cup 2017/18
    Formby JRC - spielfrei John Ripley Cup 2017/18
    Aigbuth JRC - spielfrei John Ripley Cup 2017/18
    Liverpool JRC - Prescot JRC John Ripley Cup 2017/18
    Atticus KAC - Formby KAC Knotty Ash Cup 2017/18
    Aigburth KAC - spielfrei Knotty Ash Cup 2017/18
    Prescot KAC - spielfrei Knotty Ash Cup 2017/18
    spielfrei - spielfrei Knotty Ash Cup 2017/18
    Waterloo KAC - Southport KAC Knotty Ash Cup 2017/18
    Hoylake KAC - Skelmersdale KAC Knotty Ash Cup 2017/18
    Eighth-Final Knotty Ash Cup 2017/18
    Liverpool KAC - spielfrei Knotty Ash Cup 2017/18
    Wallasey KAC - spielfrei Knotty Ash Cup 2017/18
    25th September 2017 Round 2 (First Leg) MCA Division 2
    Round 2 (First Leg) MCA 600-League
    Round 3 (First Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
       19:45  Prescot 1 - Liverpool 1 MCA Division 2
    26th September 2017   19:30  Liverpool 2 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 2 - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Southport 2 - Wallasey D MCA Division 4
    27th September 2017   19:30  Aigburth 600 - Atticus 600-1 MCA 600-League
       19:30  Widnes 600 - Waterloo 600 MCA 600-League
       19:30  Atticus 600-2 - Prescot 600 MCA 600-League
       19:30  Aigburth 4 - Formby 3 MCA Division 4
    28th September 2017   19:30  Wallasey B - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 3 - bye MCA Division 4
       19:30  Liverpool 4 - Hoylake Juniors MCA Division 4
     
    October
    02nd October 2017 Round 2 (First Leg) MCA Division 1
    Round 2 (First Leg) MCA Division 3
    Round 1 MCA 440-League
       19:30  Atticus 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Waterloo 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Wallasey A MCA Division 1
       19:45  Skelmersdale 1 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:45  Prescot 440-1 - Prescot 440-2 MCA 440-League
    03rd October 2017   19:30  Formby 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 440 - Hoylake 440 MCA 440-League
       19:30  Southport 2 - Liverpool 4 MCA Division 4
    04th October 2017   19:30  Aigburth 600 - Widnes 600 MCA 600-League
       19:30  Atticus 440-1 - Atticus 440-2 MCA 440-League
       19:30  Aigburth 440 - Waterloo 440 MCA 440-League
    05th October 2017   19:30  Wallasey C - Liverpool 3 MCA Division 3
    09th October 2017 Round 3 (First Leg) MCA Division 2
    Round 4 (First Leg) MCA Division 4
       19:45  Prescot 2 - Formby 2 MCA Division 3
       19:45  bye - Skelmersdale 2 MCA Division 4
    10th October 2017   19:30  Hoylake 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Southport 2 - Atticus 5 MCA Division 4
       19:30  Formby 3 - Liverpool 4 MCA Division 4
    11th October 2017   19:30  Aigburth 2 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:45  Widnes 2 - Prescot 1 MCA Division 2
    12th October 2017   19:30  Wallasey B - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 3 - Aigburth 4 MCA Division 4
    16th October 2017 Round 3 (First Leg) MCA Division 1
    Round 3 (First Leg) MCA Division 3
    Round 3 (First Leg) MCA 600-League
    Round 2 MCA 440-League
       19:30  Waterloo 600 - Atticus 600-2 MCA 600-League
       19:30  Waterloo 440 - Formby 440 MCA 440-League
       19:45  Prescot 440-1 - Atticus 440-1 MCA 440-League
       19:45  Prescot 440-2 - Hoylake 440 MCA 440-League
    17th October 2017   19:30  Liverpool 3 - Hoylake 2 MCA Division 3
    18th October 2017   19:30  Aigburth 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 3 - Wallasey C MCA Division 3
       19:45  Widnes 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
    19th October 2017   19:30  Wallasey A - Formby 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake Juniors - Wallasey D MCA Division 4
    23rd October 2017 Round 4 (First Leg) MCA Division 2
    Round 5 (First Leg) MCA Division 4
       19:45  Skelmersdale 2 - Southport 2 MCA Division 4
    24th October 2017   19:30  Liverpool 2 - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 2 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Hoylake 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
    25th October 2017   19:30  Atticus 440-2 - Aigburth 440 MCA 440-League
       19:30  Aigburth 4 - bye MCA Division 4
    26th October 2017   19:30  Atticus 5 - Hoylake Juniors MCA Division 4
       19:30  Wallasey D - Formby 3 MCA Division 4
    30th October 2017 Quater-Final John Ripley Cup 2017/18
    Formby JRC - Liverpool JRC John Ripley Cup 2017/18
    Atticus JRC 1 - Atticus JRC 2 John Ripley Cup 2017/18
    Aigbuth JRC - Wallasey JRC John Ripley Cup 2017/18
     
    November
    06th November 2017 Round 4 (First Leg) MCA Division 1
    Round 4 (First Leg) MCA Division 3
    Round 6 (First Leg) MCA Division 4
       19:30  Waterloo 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Formby 1 MCA Division 1
       19:45  Prescot 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
    07th November 2017   19:30  Liverpool 1 - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 2 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  bye - Southport 2 MCA Division 4
       19:30  Formby 3 - Atticus 5 MCA Division 4
    08th November 2017   19:30  Aigburth 600 - Waterloo 600 MCA 600-League
       19:30  Aigburth 4 - Liverpool 4 MCA Division 4
    09th November 2017   19:30  Wallasey C - Prescot 2 MCA Division 3
       19:30  Hoylake Juniors - Skelmersdale 2 MCA Division 4
    13th November 2017 Round 5 (First Leg) MCA Division 2
    Round 4 (First Leg) MCA 600-League
    Round 7 (First Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:45  Prescot 600 - Aigburth 600 MCA 600-League
       19:45  Skelmersdale 2 - Formby 3 MCA Division 4
    14th November 2017   19:30  Hoylake 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Southport 1 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 2 - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 4 - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 4 - bye MCA Division 4
    15th November 2017   19:30  Aigburth 2 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Widnes 600 - Atticus 600-2 MCA 600-League
    16th November 2017   19:30  Wallasey B - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Southport 2 - Hoylake Juniors MCA Division 4
       19:30  Wallasey D - Aigburth 4 MCA Division 4
    20th November 2017 Round 5 (First Leg) MCA Division 1
    Round 5 (First Leg) MCA Division 3
    Round 3 MCA 440-League
    Semi-Final John Ripley Cup 2017/18
       19:30  Atticus 4 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:45  Prescot 2 - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:45  Prescot 600 - Widnes 600 MCA 600-League
    21st November 2017   19:30  Formby 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Southport 1 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 440 - Waterloo 440 MCA 440-League
       19:30  Formby 440 - Atticus 440-2 MCA 440-League
    22nd November 2017   19:30  Aigburth 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 440 - Prescot 440-1 MCA 440-League
       19:30  Atticus 440-1 - Prescot 440-2 MCA 440-League
    23rd November 2017   19:30  Wallasey A - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 3 - Wallasey D MCA Division 4
    27th November 2017 Round 6 (First Leg) MCA Division 2
    Round 5 (First Leg) MCA 600-League
    Round 8 (First Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Liverpool 4 MCA Division 4
       19:45  Prescot 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 1 - Formby 2 MCA Division 3
    28th November 2017   19:30  Liverpool 4 - Wallasey D MCA Division 4
       19:30  Formby 3 - Southport 2 MCA Division 4
    29th November 2017   19:30  Atticus 600-2 - Aigburth 600 MCA 600-League
       19:30  Aigburth 4 - Atticus 5 MCA Division 4
       19:45  Widnes 2 - Aigburth 2 MCA Division 2
    30th November 2017   19:30  bye - Hoylake Juniors MCA Division 4
       19:30  Hoylake 3 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
     
    December
    04th December 2017 Round 6 (First Leg) MCA Division 1
    Round 6 (First Leg) MCA Division 3
    Round 9 (First Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 2 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Formby 1 MCA Division 1
       19:45  Prescot 1 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 2 - Aigburth 4 MCA Division 4
    05th December 2017   19:30  Hoylake 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Liverpool 3 - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Southport 2 - Hoylake 3 MCA Division 4
    06th December 2017   19:30  Aigburth 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 3 - Prescot 2 MCA Division 3
       19:30  Atticus 600-1 - Prescot 600 MCA 600-League
    07th December 2017   19:30  Wallasey C - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Wallasey D - bye MCA Division 4
       19:30  Hoylake Juniors - Formby 3 MCA Division 4
    11th December 2017 Quater-Final Knotty Ash Cup 2017/18
    19th December 2017   19:30  Liverpool 1 - Atticus 3 MCA Division 2
    20th December 2017   19:45  Widnes 2 - Atticus 3 MCA Division 2
     
    2018
    January
    02nd January 2018 Semi-Final Knotty Ash Cup 2017/18
    03rd January 2018   19:30  Aigburth 3 - Hoylake 2 MCA Division 3
    08th January 2018 Round 7 (First Leg) MCA Division 2
    Round 1 (Second Leg) MCA 600-League
    Round 1 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Waterloo 600 - Atticus 600-1 MCA 600-League
       19:30  Atticus 5 - Wallasey D MCA Division 4
       19:30  bye - Formby 3 MCA Division 4
       19:45  Prescot 440-1 - Formby 440 MCA 440-League
       19:45  Prescot 440-2 - Waterloo 440 MCA 440-League
       19:45  Skelmersdale 2 - Liverpool 4 MCA Division 4
    09th January 2018   19:30  Liverpool 2 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Southport 2 - Aigburth 4 MCA Division 4
    10th January 2018   19:30  Aigburth 2 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Widnes 2 - Southport 1 MCA Division 2
    11th January 2018   19:30  Wallasey B - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Hoylake Juniors - Hoylake 3 MCA Division 4
    15th January 2018 Round 7 (First Leg) MCA Division 1
    Round 7 (First Leg) MCA Division 3
    Round 4 MCA 440-League
       19:30  Waterloo 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 4 - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:45  Skelmersdale 1 - Wallasey C MCA Division 3
       19:45  Prescot 2 - Hoylake 2 MCA Division 3
    16th January 2018   19:30  Formby 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Liverpool 1 - Widnes 2 MCA Division 2
    17th January 2018   19:30  Aigburth 3 - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Atticus 440-2 - Hoylake 440 MCA 440-League
       19:45  Widnes 1 - Atticus 2 MCA Division 1
    18th January 2018   19:30  Wallasey A - Aigburth 1 MCA Division 1
    22nd January 2018 Round 1 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - bye MCA Division 4
    23rd January 2018   19:30  Liverpool 2 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 2 - Prescot 2 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 4 - Southport 2 MCA Division 4
    24th January 2018   19:30  Aigburth 2 - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 440-1 - Aigburth 440 MCA 440-League
       19:45  Widnes 2 - Wallasey B MCA Division 2
    25th January 2018   19:30  Aigburth 4 - Hoylake Juniors MCA Division 4
       19:30  Wallasey D - Skelmersdale 2 MCA Division 4
    29th January 2018 Round 1 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 1 (Second Leg) MCA Division 3
       19:30  Atticus 2 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Waterloo 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 4 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:45  Prescot 1 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 1 - Liverpool 3 MCA Division 3
    30th January 2018   19:30  Formby 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 2 - Wallasey C MCA Division 3
    31st January 2018   19:30  Widnes 600 - Aigburth 600 MCA 600-League
     
    February
    01st February 2018   19:30  Wallasey A - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 3 - Formby 3 MCA Division 4
    05th February 2018 Round 2 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 2 (Second Leg) MCA 600-League
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Waterloo 600 - Widnes 600 MCA 600-League
       19:45  Prescot 600 - Atticus 600-2 MCA 600-League
       19:45  Skelmersdale 2 - Atticus 5 MCA Division 4
    06th February 2018   19:30  Hoylake 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Southport 1 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 1 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 3 - Aigburth 4 MCA Division 4
    07th February 2018   19:30  Aigburth 2 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Atticus 600-2 - Atticus 600-1 MCA 600-League
       19:30  Atticus 600-1 - Aigburth 600 MCA 600-League
    08th February 2018   19:30  Hoylake Juniors - Liverpool 4 MCA Division 4
       19:30  bye - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:30  Wallasey D - Southport 2 MCA Division 4
    12th February 2018 Round 2 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 5 MCA 440-League
       19:30  Waterloo 440 - Atticus 440-2 MCA 440-League
       19:45  Prescot 2 - Atticus 4 MCA Division 3
    13th February 2018   19:30  Formby 2 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Formby 440 - Atticus 440-1 MCA 440-League
    14th February 2018   19:30  Aigburth 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 3 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:45  Widnes 1 - Formby 1 MCA Division 1
    15th February 2018   19:30  Wallasey A - Atticus 2 MCA Division 1
    19th February 2018 Round 3 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Liverpool 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Southport 2 MCA Division 4
       19:45  Prescot 1 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 2 - bye MCA Division 4
    20th February 2018   19:30  Southport 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Liverpool 2 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 440 - Prescot 440-1 MCA 440-League
       19:30  Liverpool 4 - Formby 3 MCA Division 4
    21st February 2018   19:30  Atticus 600-1 - Widnes 600 MCA 600-League
       19:30  Aigburth 4 - Hoylake 3 MCA Division 4
    22nd February 2018   19:30  Wallasey D - Hoylake Juniors MCA Division 4
    26th February 2018 Round 3 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 3
       19:30  Atticus 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Waterloo 1 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Skelmersdale 1 - Prescot 2 MCA Division 3
    27th February 2018   19:30  Formby 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Hoylake 2 - Liverpool 3 MCA Division 3
    28th February 2018   19:30  Aigburth 600 - Prescot 600 MCA 600-League
       19:30  Aigburth 4 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
       19:45  Widnes 2 - Liverpool 2 MCA Division 2
     
    March
    01st March 2018   19:30  Wallasey C - Aigburth 3 MCA Division 3
    05th March 2018 Round 4 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 3 (Second Leg) MCA 600-League
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 4 - Formby 2 MCA Division 3
       19:45  Prescot 2 - Wallasey C MCA Division 3
    06th March 2018   19:30  Southport 1 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Formby 3 - Wallasey D MCA Division 4
    07th March 2018   19:30  Aigburth 2 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 600-2 - Waterloo 600 MCA 600-League
       19:30  Aigburth 440 - Prescot 440-2 MCA 440-League
       19:45  Widnes 2 - Liverpool 1 MCA Division 2
    08th March 2018   19:30  Wallasey B - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  bye - Aigburth 4 MCA Division 4
       19:30  Hoylake Juniors - Atticus 5 MCA Division 4
    12th March 2018 Round 4 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 6 MCA 440-League
       19:30  Atticus 4 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Waterloo 600 - Prescot 600 MCA 600-League
       19:45  Prescot 440-2 - Atticus 440-2 MCA 440-League
       19:45  Prescot 440-1 - Waterloo 440 MCA 440-League
    13th March 2018   19:30  Formby 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Southport 1 - Liverpool 1 MCA Division 2
    14th March 2018   19:30  Aigburth 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 440-1 - Hoylake 440 MCA 440-League
       19:30  Aigburth 440 - Formby 440 MCA 440-League
       19:45  Widnes 1 - Atticus 1 MCA Division 1
    15th March 2018   19:30  Wallasey A - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 3 - Liverpool 4 MCA Division 4
    19th March 2018 Round 5 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 4 (Second Leg) MCA 600-League
    Round 6 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Waterloo 600 - Aigburth 600 MCA 600-League
       19:30  Atticus 5 - Formby 3 MCA Division 4
    20th March 2018   19:30  Liverpool 1 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:30  Formby 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 4 - Aigburth 4 MCA Division 4
       19:30  Southport 2 - bye MCA Division 4
    21st March 2018   19:30  Aigburth 3 - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:30  Atticus 600-2 - Widnes 600 MCA 600-League
    22nd March 2018   19:30  Wallasey D - Hoylake 3 MCA Division 4
       19:30  Skelmersdale 2 - Hoylake Juniors MCA Division 4
    26th March 2018 Round 5 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 3
       19:30  Atticus 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Waterloo 1 - Formby 1 MCA Division 1
       19:30  Prescot 440-2 - Formby 440 MCA 440-League
       19:45  Prescot 1 - Southport 1 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 1 - Atticus 4 MCA Division 3
    27th March 2018   19:30  Hoylake 2 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Prescot 2 MCA Division 3
       19:30  Southport 2 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
    28th March 2018   19:30  Widnes 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
    29th March 2018   19:30  Wallasey C - Formby 2 MCA Division 3
     
    April
    02nd April 2018 Round 6 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 7 (Second Leg) MCA Division 4
    03rd April 2018   19:30  Liverpool 2 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Formby 3 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
       19:30  Hoylake Juniors - Southport 2 MCA Division 4
       19:30  bye - Liverpool 4 MCA Division 4
    04th April 2018   19:30  Aigburth 2 - Widnes 2 MCA Division 2
       19:30  Aigburth 4 - Wallasey D MCA Division 4
    05th April 2018   19:30  Wallasey B - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Hoylake 3 - Atticus 5 MCA Division 4
    09th April 2018 Round 6 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 6 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 7 MCA 440-League
       19:30  Waterloo 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Atticus 4 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Waterloo 440 - Atticus 440-1 MCA 440-League
       19:45  Prescot 2 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:45  Skelmersdale 1 - Hoylake 2 MCA Division 3
    10th April 2018   19:30  Formby 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Liverpool 2 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Hoylake 440 - Aigburth 440 MCA 440-League
       19:45  Southport 1 - Widnes 2 MCA Division 2
    11th April 2018   19:30  Atticus 440-2 - Prescot 440-1 MCA 440-League
       19:45  Widnes 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
    12th April 2018   19:30  Wallasey A - Hoylake 1 MCA Division 1
    16th April 2018 Round 7 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 5 (Second Leg) MCA 600-League
    Round 8 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:30  Atticus 5 - Aigburth 4 MCA Division 4
       19:45  Prescot 1 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 2 - Hoylake 3 MCA Division 4
    17th April 2018   19:30  Hoylake 1 - Formby 1 MCA Division 1
       19:30  Liverpool 1 - Wallasey B MCA Division 2
       19:30  Southport 2 - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Liverpool 4 - Atticus 5 MCA Division 4
    18th April 2018   19:30  Aigburth 600 - Atticus 600-2 MCA 600-League
       19:30  Widnes 600 - Prescot 600 MCA 600-League
       19:30  Atticus 600-1 - Waterloo 600 MCA 600-League
    19th April 2018   19:30  Wallasey D - Liverpool 4 MCA Division 4
       19:30  Hoylake Juniors - bye MCA Division 4
    23rd April 2018 Round 7 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 7 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 9 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 2 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:45  Prescot 600 - Atticus 600-1 MCA 600-League
    24th April 2018   19:30  Formby 2 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Hoylake 2 - Prescot 2 MCA Division 3
    25th April 2018   19:30  Aigburth 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Widnes 600 - Atticus 600-1 MCA 600-League
    26th April 2018   19:30  Wallasey C - Skelmersdale 1 MCA Division 3
       19:30  Formby 3 - Hoylake Juniors MCA Division 4
       19:30  bye - Wallasey D MCA Division 4
       19:30  Hoylake 3 - Southport 2 MCA Division 4
    30th April 2018 Final John Ripley Cup 2017/18
    Final Knotty Ash Cup 2017/18